Zaznacz stronę

Sprawdź, gdzie zrobisz badanie

Diagnostyka i prowadzenie pacjenta z celiakią w praktyce dietetyka – zapisz się na nowy kurs on-line w Akademii EUROIMMUN

Celiakia jest chorobą o podłożu autoimmunizacyjnym występującą u osób genetycznie predysponowanych, u których spożycie glutenu prowadzi do uszkodzenia błony śluzowej jelita cienkiego. Schorzenie może wystąpić u osób w każdym wieku – celiakia dotyczy zarówno dzieci, jak i osób dorosłych.

Jakie są przyczyny występowania celiakii? Jakie objawy mogą sugerować celiakię? Jak wygląda jej diagnostyka zgodnie z najnowszymi rekomendacjami? Jak powinno wyglądać leczenie żywieniowe? Odpowiedzi na te i inne pytania dostarcza nowy kurs on-line w Akademii EUROIMMUN dedykowany dla dietetyków – „Diagnostyka i prowadzenie pacjenta z celiakią”. Patronat honorowy nad kursem sprawuje prof. dr hab. n. med. Bożena Cukrowska – Kierownik Pracowni Immunologii Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”.

Program kursu

Kurs podzielony jest na 7 modułów tematycznych:

Moduł 1: Celiakia jako jednostka chorobowa

Moduł 2: Diagnostyka celiakii

Moduł 3: Prowadzenie pacjenta z celiakią

Moduł 4: Kontrolowanie diety bezglutenowej u pacjenta z celiakią

Moduł 5: Profilaktyka celiakii

Moduł 6: Analiza przypadków klinicznych na podstawie pełnych wyników badań

Moduł 7: Oferta dla dietetyków

Warunkiem ukończenia kursu  i otrzymania certyfikatu „Dietetyk Przyjazny Chorym na Celiakię” jest uzyskanie min. 60% punktów z egzaminu końcowego (możliwość 3-krotnego podejścia do egzaminów po każdym module) złożonego z 25 pytań testowych.

Kursanci zyskują dostęp do unikalnej bazy wiedzy: materiałów edukacyjnych do pobrania, schematów diagnostycznych zgodnych z najnowszymi rekomendacjami ESPGHAN i ESsCD z 2019 r., materiałów audiowizualnych, ciekawych wywiadów ze specjalistami oraz bezpłatnego e-booka pt.: „Celiakia i dieta bezglutenowa”.

Adres internetowy kursu: akademia.euroimmun.pl

Czas trwania: 15.01–15.04.2020 r.

Cena: 150 zł

Chcesz wiedzieć więcej o testach na nietolerancje pokarmowe?
Chętnie odpowiem na Twoje pytania.Mgr Małgorzata Nieżychowska

Dietetyk, Specjalista
ds. Nietolerancji Pokarmowych


}