Chcesz wiedzieć więcej na temat nietolerancji pokarmowych?
MAMY COŚ DLA CIEBIE!
Kurs internetowy „Nietolerancje pokarmowe – diagnostyka i prowadzenie pacjenta”

Dołącz do grona kursantów i otrzymaj ZA DARMO e-booka pt.: „Nietolerancje pokarmowe IgG-zależne. By żywność przestała być „trucizną”, a zaczęła być lekarstwem”.

Zaznacz stronę

Sprawdź, gdzie zrobisz badanie

Typy osobowości osób pijących soki i rodzaje sokowirówek

Wiesz już jakie korzyści niesie za sobą regularne picie soków. Dzisiaj przyjrzymy się typom osobowości odnośnie wyciskania soków z warzyw (oczywiście z przymrużeniem oka), a także rodzajom sokowirówek.

 

Typy osobowości osób pijących soki

Numer 1: Amator

Cieszy się szklanką soku lub dwoma dziennie, ale nie jest zbytnio skoncentrowany na tym, co wkłada do sokowirówki. By zostać Amatorem wystarczy chwycić warzywa i owoce, które się ma w zasięgu ręki i zmielić je na pyszny kubek soku. Amator zdecydowanie poprawia ogólny stan zdrowia swoim zachowaniem.

Numer 2: Specjalista

Wie wszystko o owocach i warzywach, których używa i doskonale wie, jakie kombinacje dają najlepszy smak i maksymalną ilość składników odżywczych. Soki są ważną częścią jego życia. Specjalista posiada także wszelki możliwy sprzęt potrzebny do wyczarowania najlepszych naturalnych soków u siebie w domu.

 

Rodzaje sokowirówek

#1 Sokowirówka odśrodkowa

To sokowirówki o bardzo dużej mocy, które potrafią pokroić niemal każdy owoc lub warzywo. Ostrza obracają się z prędkością 6000 obrotów na minutę, dlatego też sokowirówki tego typu mogą wyprodukować dużą ilość soku w ciągu kilku minut. Wadą tego urządzenia jest strata enzymów i przeciwutleniaczy wywołana utlenianiem tych związków przez szybkie wyciskanie. Dlatego też te soki warto pić od razu dzięki czemu zredukujesz straty.

#2 Wyciskarka wolnoobrotowa

Te urządzenia są wyposażone w ślimaki, które obracają się z prędkością ok. 80 obrotów na minutę, co oznacza, że właściwie miażdżą owoce, a nie kroją. Sokowirówka wolnoobrotowa jest dosyć powolna, co w praktyce oznacza, że napełnienie dzbanka o pojemności 1 litra zajmuje ok. 20 min. My uważamy, że dla tej jakości warto poświęcić kilka minut więcej. Sok z takiej sokowirówki nie traci w procesie produkcji enzymów i antyoksydantów. Ten rodzaj wyciskarki jest droższy, jednak warty swojej ceny.

Zdjęcie: https://pixabay.com/pl/zielony-sok-kapusta-apple-zielony-769129/

Inspiracja: https://www.healthambition.com/best-healthy-juice-recipes/

 

Zapisz się na newsletter
Chcesz wiedzieć więcej o testach na nietolerancje pokarmowe?
Chętnie odpowiem na Twoje pytania.
*Twój numer telefonu nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych
Dziękuję za zgłoszenie
i do usłyszenia wkrótce :)