Sprawdź, gdzie zrobisz badanie

Soki świetnym pomysłem na przemycenie warzyw do diety

Nie wszyscy lubią warzywa. Niektórym nie odpowiada ich struktura, innym smak warzyw. Ale warto sobie uzmysłowić, że warzywa to najzdrowsze produkty na świecie, dlatego też bez względu czy je lubisz, czy też nie, powinieneś szukać jak najwięcej sposobów na zjedzenie większej ich ilości. Jednym z najczęściej wybieranych i najłatwiejszych w przygotowaniu przetworów z warzyw są soki. Przekonaj się na własnej skórze, wręcz dosłownie, jak dużo mogą zdziałać soki dla Twojego zdrowia, a wypicie jednej, dwóch, a nawet 3 szklanek soku nie powinno być dla nikogo problemem.

Co właściwie dostarczamy do naszego organizmu wraz z sokami?

Składniki odżywcze

Dzięki zawartości błonnika, przeciwutleniaczy, minerałów, witamin i enzymów, które można uzyskać z owoców i warzyw, znacznie poprawisz swoje zdrowie dzięki kilku szklankom soku dziennie!

Woda

Woda odgrywa ogromną rolę procesach życiowych Twojego organizmu. Możesz się odwodnić, jeżeli nie dostarczasz odpowiedniej ilości wody do organizmu. Procesy życiowe zwolnią z tego powodu w Twoich organizmie. Warto więc zadbać o dostateczną ilość wody. Rekomenduje się wypicie ok. 2 l dziennie, z czego najzdrowsza jest oczywiście woda mineralna, ale można ją dostarczyć z różnych źródeł, m.in. z soków.

Błonnik

Oczywistym jest, że ilość błonnika będzie znacznie większa w surowych warzywach, jednak to co z błonnika pozostało w sokach także jest bezcenne dla Twojego organizmu – zarówno dla jelit i całego układu pokarmowego, ale także dla układu sercowo-naczyniowego oraz wątroby.

Minerały

Im częściej będziemy sięgać po różne warzywa, tym więcej różnorodnych mikro- i makroelementów dostarczymy do naszego organizmu. Wprowadzenie warzyw do naszej diety pozwoli zapewnić potrzebną ilość danych składników.

Witaminy

W zależności od konkretnych rodzajów warzyw, soki dostarczą Ci różnych witamin. Jedno jest pewne – z warzywami dostarczysz do organizmu dużą ilość witamin. Witamina A jest potrzebna dla zdrowia oczu, witamina C dla układu odpornościowego, a witamina E nazywana jest witaminą młodości, gdyż działa antystarzeniowo i przeciwnowotworowo.

Enzymy

Dzięki enzymom zawartym w sokach warzywnych Twój organizm będzie miał pomoc w trawieniu poszczególnych składników odżywczych, dzięki czemu ich wchłanianie pójdzie gładko.

Dzięki tym wszystkim elementom, picie soku każdego dnia zdecydowanie poprawi Twoje zdrowie i ogólne samopoczucie.

Inne powody

Są też inne powody, dla których wyciskanie jest soku powinno stać się codziennością.

Twoja waga leci w dół

Utrata wagi jest świetnym sposobem na prewencję chorób sercowo-naczyniowych, cukrzycy typu II i wielu innych chorób metabolicznych. Soki pozwalają na uczucie sytości pomiędzy posiłkami bez dodawania zbędnej ilości kalorii do diety.

Soki to wygoda

Przede wszystkim dla osób, które nie lubią warzyw ani nie mają ochoty rano kroić marchewek i selerów na małe kawałki. Mając sok w bidonie, co chwilę możesz sięgać po kilka łyków tego cudownego napoju.

Soki są pyszne!

Wyobraźcie sobie upalny dzień, w którym wystarczy sięgnąć do swojego torby lub plecaka i wyciągnąć zimny napój, który Cię orzeźwi, a także doda energii do zaplanowanych działań.

Zdjęcie: https://pixabay.com/pl/widok-z-g%C3%B3ry-zbli%C5%BCenie-wegetarianizm-1248949/

Inspiracja: https://www.healthambition.com/best-healthy-juice-recipes/

Zapisz się na newsletter
Chcesz wiedzieć więcej o testach na nietolerancje pokarmowe?
Chętnie odpowiem na Twoje pytania.
*Twój numer telefonu nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych
Dziękuję za zgłoszenie
i do usłyszenia wkrótce :)